Valty rošt představuje základní komponent v systému Valty. Valty rošt není samonosný a je třeba jej umístit na prkenný nepružící rošt nebo rovnou desku. Je také vhodný pro položení na zem, a to díky své výborné prodyšnosti. Na Valty rošt se vždy umisťuje jedna z tenkých Valty matrací.


VALTY rošt

Rošt VALTY® je jednou ze součástí systému VALTY®, což je individuální řešení lůžka s nepřebernými variacemi tvrdostí a provedení. Na tento rošt VALTY® je nutné položit tenkou Valty matraci (varianty matrací jsou: KS 6, KS 8, AS 8KS 10 a LAT 10, kdy číslo značí výšku matrace bez potahu).

Rošt VALTY® se skládá z lamel vyrobených z masivu jasanu, jsou tedy velmi pružné, dostatečně pevné a tvarují se podle pohybu uživatele na lůžku. Lamely jsou přichyceny ke třem podélným pružícím prvkům (tzv. podélníkům) ze značkové polyuretanové pěny Duren®. Podélníky jsou umístěny do pevného bavlněného potahu. Výška Valty roštu je cca 10 cm.

Rošt VALTY® je zónový, díky čemuž obsahuje změkčení v oblasti ramen – tzv. ramenní kolébku (příčné otvory v podélníku) a výztuhy v oblasti beder a stehen.

Rošt VALTY® je tedy možné vyrobit ve třech ergotypech podle výšky postavy uživatele. Systém VALTY® udržuje páteř během spánku ve správném fyziologickém zakřivení, což funguje tehdy, pokud je při ležení na zádech podepírána ve svém přirozeně vyvinutém tvaru a při ležení na boku ve tvaru rovné přímky. Neopomenutelnou a klíčovou výhodou systému VALTY® je možnost přizpůsobení hmotnosti uživatele. Pěna Duren® má různé tuhosti a pružící podélníky je možné u roštu Valty jednoduše vyměnit – na potahu podélníků je umístěn zip.

Tuhost systému lze regulovat a maximálně přizpůsobit osobním požadavkům zákazníka. Tvrdost roštu lze upravit i po jeho koupi. Změnu tvrdosti pružení roštu – výměnu podélných pružících prvků – realizujeme zdarma do 12 měsíců po koupi. Pokud tuto lhůtu překročíte, pěnové podélníky na výměnu si můžete kdykoliv zakoupit.

Rošt je možné celý rozebrat a potahy u podélníků prát nebo chemicky vyčistit. Veškeré prvky roštu lze zakoupit i zvlášť jako náhradní díly.

Výška roštu Valty:
cca 10 cm

7 tvrdostí roštu Valty:
M (do 60 kg)
SM (okolo 60 kg)
S (60-80 kg)
TS (okolo 80 kg)
T (80-110 kg)
HT (okolo 110 kg)
H (nad 110 kg)

Nejvyšší třída *****

Snadná údržba

Testováno na životnost

Klinicky testováno

Česká výroba

- více -

 

Zobrazit v e-shopu