V čem je systém Valty lepší než klasické matrace?

Výhod je spousta. Systém Valty je díky své konstrukci prodyšnější a tím pádem i hygieničtější než klasické matrace. Další výhoda spočívá v tom, že si zákazník vybírá ze 7 váhových kategorií, 3 výškových ergotypů, několika typů potahů a 4 typů vrchních matrací. Díky tomu je systém maximálně typizován přesně na míru pro konkrétního uživatele. Všechny komponenty jsou vyměnitelné, a proto pokud v průběhu let např. výrazně změníte svou hmotnost, můžete jednoduše vyměnit pouze pěnové podélníky za tvrdší / měkčí a nemusíte kupovat novou matraci.


Na jaký rošt se pokládá systém Valty?

Valty systém je třeba položit na prkenný pevný rošt nebo na rovnou plochu. V žádném případě jej nelze používat na lamelovém roštu, neboť by se dva pružící prvky (Valty rošt + lamelový rošt) navzájem rušily a systém Valty by nezastával funkce, pro které byl navržen.


Jaká je životnost systému Valty?

Životnost pěnových podélníků ve Valty roštu je cca 8 – 10 let, Valty rošt jako takový (bez podélníků) má prakticky neomezenou životnost. Vrchní tenká Valty matrace vydrží používání cca 10 – 12 let, poté se doporučuje matrace vyměnit minimálně z hlediska hygieny. Výhodou systému Valty je možnost výměny jakéhokoliv komponentu v případě potřeby. Není tak nutné kupovat celou novou matraci.


Mám určitý zdravotní problém. Bude mi systém Valty vyhovovat?

Systém Valty plní veškeré aspekty, které by měla obsahovat ortopedická matrace, nicméně v případě, že trpíte zdravotním problémem, doporučujeme výběr matrace konzultovat se svým lékařem, který by měl minimálně doporučit, zda volit spíše pevnější nebo měkčí lůžko. Tato informace by pak měla být podkladem pro výběr správné varianty systému.


V jakých rozměrech se vyrábí? Je možné vyrobit i dvoulůžko?

Rozměry délky a šířky se vyrábí zákazníkovi na míru dle jeho přání s přesností na 1 cm. Jediné omezení se týká maximální šířky Valty roštu, která je 140 cm. Do širších postelí než 140 cm je třeba umístit dva Valty rošty. V praxi to funguje tak, že každá osoba má v rámci jedné postele jeden vlastní rošt typizovaný na svou výšku a váhu. Vrchní Valty matraci lze vyrobit v prakticky jakémkoliv rozměru, tedy i v rozměrech pro dvoulůžkovou matraci, díky čemuž se u dvoulůžkové postele zbavíte mezery mezi dvěma matracemi.


Jaké máte zkušenosti se systémem Valty?

Systém Valty nabízíme od samotného začátku fungování firmy, což je více než 30 let. Za tu dobu jsme prodali již tisíce kusů systému Valty s perfektními ohlasy od zákazníků. Často se nám stává, že se k nám zákazníci např. po 20 letech, tedy po vypršení životnosti systému, vrací a díky výborným zkušenostem si opět kupují systém Valty.


Lze vyrobit Valty rošt i matraci v jednom potahu?

Ano, systém Valty lze vyrobit i s velkým potahem, do něhož se umístí Valty rošt i Valty matrace. Systém Valty pak se pak chová a vypadá jako klasická matrace. Tato varianta je vhodná v případech, kdy díky nízkému zapuštění v posteli „neutopíte“ alespoň část Valty matrace (hrozí, že se bude po posteli pohybovat) nebo pokud plánujete Valty polohovat. Tato úprava je bez příplatku.


Lze zajistit u vaší firmy dovoz systému Valty?

Dovoz samozřejmě jsme schopni zajistit. Můžete využít naši akční nabídku dodání matrací bezplatně po celé ČR. Systém Valty lze také zaslat buď přepravní službou FOFR nebo individuální dopravou smluvním přepravcem včetně výnosu (kalkuluje se dle vzdálenosti od nejbližší prodejny se skladem).


Je možné nechat zboží dovézt i na Slovensko?

Matrace je možné zaslat i na Slovensko. Pro kalkulaci ceny kontaktujte některou z našich prodejen.